I edycja projektu Bankowe horyzonty

28 maja 2019 roku uczniowie klas I, II i III kształcących w zawodzie technik ekonomista oraz klasy I kształcącej w zawodzie technik obsługi turystycznej brali udział w odbywającym się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej I edycji projektu „Bankowe horyzonty”, którego organizatorem był Bank Gospodarstwa Krajowego. Pierwszym elementem wizyty naszych uczniów w ŁSSE był udział w warsztatach, podczas których wysłuchali przemówień zaproszonych gości. Uroczystość otworzył prezes fundacji BGK „Razem gramy - pomagamy” pan Włodzimierz Dola, który krótko przedstawił zarys projektu „Bankowe horyzonty”. Kolejnym gościem był pan Włodzimierz Kocon, wiceprezes banku BGK, który w swoim wystąpieniu przedstawił obszary działania banku oraz zachęcił naszych uczniów do inwestowania. Następnie wystąpił prezes firmy „Madonis” pan Jerzy Klimczak, który opowiedział o swojej ścieżce kariery oraz opowiedział jak zostaje się człowiekiem sukcesu. Kolejnym gościem były panie: Beata Janusz-Kozłowska dyrektor regionu łódzkiego BGK, która przybliżyła naszym uczniom jak wygląda dzień bankowca oraz Jolanta Wiewióra dyrektor zarządzająca pionem HR BGK, która przedstawiła naszym uczniom wartość kompetencji miękkich i ich znaczenie w pracy na różnych stanowiskach.

Drugim elementem naszej wizyty był udział uczniów w grze strategicznej „MIR 91” – misja na stacji kosmicznej. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których mieli za zadanie rozwiązywanie zadań na stacji kosmicznej MIR 91. Głównym celem gry było rozwiązania jak największej liczby zadań wykorzystując pracę zespołową. Uczniowie świetnie się bawili, jednocześnie poznając zalety pracy grupowej.

Bardzo dziękujemy Bankowi Gospodarstwa Krajowego za zaproszenie do udziału w I edycji projektu „Bankowe horyzonty” za możliwość udziału w praktycznej lekcji biznesu.