Podsumowanie Dni Zawodowca

7 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się bardzo ważna i ciekawa impreza - Podsumowanie Dni Zawodowca. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Łodzi - Halina Cyrulska, przedstawiciel hotelu VIENNA HOUSE ANDEL’S w Łodzi, Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, Polskiej Izby Turystyki, Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Łodzi, Rady Rodziców ZSETH w Łodzi, pracownicy Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta oraz łódzki fotograf - Prezes Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Młodzież, zaproszeni goście oraz uczniowie Szkół Podstawowych Nr 120, 65 i Gimnazjum Nr 31 spędzili ciekawie kilka godzin w tematyce turystyczno – hotelarskiej, ekonomicznej oraz portów i terminali.

Koordynator imprezy zaprezentował zajęcia zawodowe zorganizowane dla uczniów naszej szkoły w ramach Dni Zawodowca. Dokonano rozstrzygnięć licznych konkursów zawodowych mi.in. Szkolnej Gry Biznesu, na najlepszy plakat reklamujący zawód branżowy, zasad kulturalnego zachowania Kindersztuba na co dzień z prezentacją zwycięskiego filmu.

Uczniowie uczestniczący w projekcie unijnym "Otwartość kluczem do sukcesu" przedstawili krótką relację z dwutygodniowych praktyk zawodowych odbytych w Bradze w Portugali. Koordynator wręczył uczestnikom projektu międzynarodowe certyfikaty. Uczniowie klasy patronackiej hotelu VIENNA HOUSE ANDEL’S LODZ w Łodzi podsumowali cykl szkoleń zawodowych prowadzonych przez trenerów z hotelu i otrzymali od przedstawiciela hotelu certyfikat potwierdzający odbyte szkolenia. Gromkie brawa otrzymali uczniowie za inspirujące przedstawienie dotyczące ciekawych zawodów.

Po zakończeniu spotkania w sali gimnastycznej uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum uczestniczyli w warsztatach związanych z portami lotniczymi i terminalami przeładunkowymi oraz w zabawie „Turystyczny tor przeszkód”. Wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w pokazie składania serwetek, baristycznym (parzenia kawy) i barmańskim z elementami „magii” połączonych z degustacją. Ponadto mogli zapoznać się z ofertą stoisk branżowych: ekonomicznego, logistycznego oraz turystycznego, gdzie można było skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie z wykorzystaniem naturalnych składników.

Impreza obfitowała w liczne ciekawe wydarzenia zawodowe. Wszyscy bawili się znakomicie!