Historyczny Most Pokoleń

Konkurs "Historyczny Most Pokoleń" został zorganizowany przez Stowarzyszenie Klubu Pozytywnej Wyobraźni oraz Wydział Edukacji UMŁ. Zmagania te były dwustopniowe i wymagały od uczestników znajomości historii ojczystej z lat 1918-2004. Konkurs ten wspaniale wpisał się w szkolne obchody stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Do rywalizacji zgłosiło się 8 uczniów z klas pierwszych kształcących się we wszystkich zawodach. Podczas pierwszego, szkolnego stopnia eliminacji, wyłoniono 4 osoby przystępujące do finału, który odbył się w dniu 8 listopada. Do tego dnia wytypowani uczniowie przygotowali dodatkowo ocenianą krótką pracę pisemną pt. "Polska, w jakiej chciałbym żyć". Finaliści odpowiadali pisemnie na kilkanaście pytań, z których jedno wymagało przedstawienia własnej oceny wydarzeń w formie krótkiej rozprawki.

Miło nam poinformować, iż w finale konkursu, który odbył się w dniu 09.11.2018 roku, uczennica klasy pierwszej Aleksandra Brzozowska, kształcąca się w zawodzie technik obsługi turystycznej, została laureatką tego konkursu zajmując drugie miejsce. Nagrodę uczennicy wręczyły Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, a także członek zarządu województwa łódzkiego Pani Joanna Skrzydlewska. Miało to miejsce podczas uroczystej sesji Rady Miasta Łodzi w stuletnią rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Gratulujemy naszej uczennicy sukcesów w nauce i życzymy powodzenia w kontynuowaniu przygody edukacyjnej w naszej szkole.