IV Szkolny Tydzień Książki

Od 5 do 9 listopada 2018 roku w siedzibie naszej szkoły króluje IV edycja Szkolnego Tygodnia Książki. Tegoroczne wydarzenie jest organizowane pod hasłem „Droga Biało-Czerwonej” i świetnie wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Każdego dnia uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, projekcjach filmów i spotkaniach, których celem będzie popularyzacja kultury czytania oraz pokazanie wpływu literatury na różne dziedziny życia. Kształtowaniu postaw patriotycznych, systemu wartości oraz szacunku dla narodowej kultury patronują honorowi opiekunowie IV edycji STK: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Łódzki, Radio Łódź oraz Archiwum Państwowe w Łodzi.

IV Szkolny Tydzień Książki uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa". W związku z tym warto dodać, że IV STK to „Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości”, towarzyszącego logo Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Zachęcamy do oglądania fotorelacji umieszczanej na bieżąco na stronie internetowej szkoły w zakładce IV Szkolny Tydzień Książki.