Dni Doradztwa Zawodowego

16 października 2018 roku w naszej szkole odbyły się Dni Doradztwa Zawodowego, które, jak co roku, współorganizuje Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Ofertę swoich placówek zaprezentowali uczniowie 11 zespołów szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta.

W tym dniu naszą szkołę odwiedziło wielu znamienitych gości, spośród których głos zabrali m.in. p.o. Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Łodzi – pan Marek Kondraciuk, doradca zawodowy ŁCDNiKP – pani Ewa Koper, Prezes Spółki Film Hotel, Dyrektor Generalny Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi – pan Sławomir Nowak oraz  Dyrektor Gastronomii Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi – pan Dominik Chrapek, który zaprezentował hotel. Gościliśmy również przedstawicieli Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, Rady Osiedla Bałuty-Centrum oraz szkolnej Rady Rodziców.

Podczas oficjalnej części obchodów Dni Doradztwa Zawodowego, w obecności p.o. Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Łodzi, miało miejsce uroczyste podpisanie umowy patronackiej z Hotelem DoubleTree by Hilton w Łodzi. Akt potwierdzenia woli podjęcia wspólnych działań na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego poprzedziła multimedialna prezentacja oraz film zachęcający młodzież do udziału w Hilton Careers – warsztatach ze specjalistami branży hotelarskiej. Zwieńczeniem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o hotelarstwie przygotowanego dla klas patronackich – Ia i Ib w zawodzie technik hotelarstwa. Konkurs odbył się poprzedniego dnia i polegał na rozwiązaniu krzyżówki tematycznej, do której wskazówki ukryte były na terenie szkoły w postaci kodów QR. Ostatnim elementem oficjalnej części obchodów Dni Doradztwa Zawodowego był quiz multimedialny Kahoot, wymagający od uczniów klas patronackich wiedzy na temat Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. Zwycięzcy obu konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody.

Po zakończeniu części oficjalnej, goście zostali zaproszeni na uroczyste „Śniadanie u Grabskiego”, na którym nie zabrakło pysznych potraw, szczerego uśmiechu i owocnych rozmów.

Odwiedzająca nas w tym dniu młodzież z gimnazjów i szkół podstawowych, po zapoznaniu się z ofertą edukacyjną łódzkich szkół zawodowych, wzięła udział w indywidualnych i grupowych warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego, prowadzonych przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi. Gimnazjaliści dowiedzieli się również o projektowych zagranicznych stażach zawodowych naszych uczniów. Uczestniczyli także w pokazach praktycznych zadań zawodowych w hotelarstwie i podczas obsługi pasażerskiej na lotnisku. Szczególne zainteresowanie budziło stoisko barmańskie i baristyczne. Swoją ofertę edukacyjną prezentowali zwiedzającym także uczniowie klas ekonomicznych i turystycznych naszej szkoły. Na zakończenie wizyty na młodzież odwiedzającą naszą szkołę czekała słodka niespodzianka.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i talentom naszych uczniów impreza była bardzo udana. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy, a gości i gimnazjalistów zapraszamy do odwiedzania naszej szkoły podczas kolejnych eventów.