Jubileuszowy wyjazd integracyjny dla pierwszoklasistów

Jubileuszowy wyjazd integracyjny dla pierwszoklasistów

W dniach 18-20 września 2019 roku odbył się, kolejny już w naszej szkole, wyjazd integracyjny dla uczniów klas pierwszych. W tym roku wyjazd ten był wyjątkowy z dwóch względów. To już 25 lat, jak uczniowie wszystkich klas pierwszych naszej szkoły wyjeżdżają do Sulejowa w celu integracji między sobą, z wychowawcami oraz z młodzieżą klas starszych. Ponadto, ze względu na dużą ilość klas pierwszych po naborze podwójnego rocznika, obóz ten odbywał się w dwóch turach. 18-19 września wyjechali ekonomiści oraz uczniowie klas w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali, uczący się w budynku przy al. 1 Maja 89, a w dniach 19-20 września - hotelarze i turyści z głównej siedziby szkoły, z ul. Drewnowskiej 171.

Organizatorzy jak zawsze przygotowali mnóstwo zajęć, młodzież miała wypełnioną niemal każdą chwilę. Rywalizacja sportowa pokazała ducha walki uczniów i zmotywowała do wspólnego kibicowania, zajęcia z wychowawcą i zajęcia integracyjne pozwoliły na lepsze poznanie kolegów i nauczycieli. Jednak tym, co najbardziej przypadło do gustu naszym najmłodszym uczniom, były zajęcia z przetrwania przygotowane przez pana Stanisława Iglikowskiego oraz towarzyszących mu uczniów z koła MiT - Młodzi i Twardzi.

Wieczory to również wspólna zabawa. Najpierw chrzest, który przechodziła młodzież w towarzystwie swoich wychowawców, a potem wieczornica z wcześniej przygotowanymi scenkami, w których klasy musiały w zabawny sposób przedstawić zawód, w którym będą się kształcić przez cztery, a niektórzy przez pięć lat. Jak zwykle zakończeniem dnia była dyskoteka, od kilku lat prowadzona przez naszego absolwenta oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek, na którym zgromadziła się większość uczniów, mimo chłodnej aury oraz przelotnych opadów mżawki.

Tuż przed odjazdem każdej tury uczniów odbył się apel podsumowujący obóz, na którym wręczono drobne upominki uczniom klas pierwszych i ich wychowawcom.

Napełnieni radością i dobrymi humorami uczniowie wrócili do Łodzi, żałując, że wyjazd był taki krótki. Organizatorzy natomiast już myślą nad przyszłorocznym wyjazdem.