Wycieczka metodyczna do Sopotu i Gdańska

W dniach 27-29 maja 2019 roku uczniowie klasy II a w zawodzie technik hotelarstwa realizowali projekt „Szlakiem nadmorskiej bazy noclegowej” w formie wycieczki metodycznej do Sopotu i Gdańska. Celem projektu było zapoznanie uczniów z wyposażeniem, strukturą, zasadami funkcjonowania oraz ofertą usługową hotelu 5*, promu wycieczkowego, campingu, nadmorskich hoteli 2* i 4*, obiektów uzdrowiskowych, a także udzielanie informacji o ofercie obiektu noclegowego i informacji turystycznej, promocja obiektów hotelarskich oraz rozszerzenie słownictwa zawodowego w języku obcym. W ramach projektu uczniowie opracowali i zaprezentowali zagadnienia dotyczące nadmorskiej bazy noclegowej także w formie warsztatów.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą i wyposażeniem hotelu Miramar**, hotelu Sofitel Grand Sopot***** oraz hotelu Sopot Marriott Resort & Spa**** w Sopocie. Ponadto młodzież odwiedziła hotel Hilton***** w Gdańsku. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat działalności campingu Park 45 w Sopocie, który wzbudził u młodzieży bardzo duże zainteresowanie. Uczniowie zapoznali się również z wyposażeniem i funkcjonowaniem Promu Wawel firmy Polferies i mieli okazję dowiedzieć się o zasadach i możliwościach odbycia praktyk na promach. Dodatkową atrakcją było również zwiedzanie Molo w Sopocie.

Podczas wycieczki młodzież szkolna bardzo się zintegrowała. Pogłębiła swoją wiedzę i wzbogaciła o nowe, cenne doświadczenia. Wyjazd był wspaniałą formą spędzania wolnego czasu, pełną ciekawych, niezapomnianych, nadmorskich atrakcji.