Klasa patronacka Hotelu Andel’s w Łodzi

Od października 2017 roku klasa III A kształcąca w zawodzie technik hotelarstwa została objęta patronatem przez Hotel Andel’s by Vienna House Lodz. Uczniowie uczestniczą w cyklu 4-godzinnych szkoleń i warsztatów na terenie hotelu. Dotychczas odbyły się już trzy takie spotkania.

Pierwsze szkolenie, zatytułowane Explore the house, miało miejsce 2 października. Młodzież poznała specyfikę sieci hotelowej VH (Viena House) i wartości, jakimi się ta sieć kieruje. Training Manager Hotelu zaprezentował sposoby zmieniania Gości hotelowych w Fanów oraz zasady komunikacji w Vienna House. Na zakończenie klasa została oprowadzona po obiekcie. Najwięcej emocji wzbudziły widoki z przeszklonego basenu hotelowego – panorama Manufaktury i miasta.

Drugie – praktyczne szkolenie odbyło się 23 października. Były to niezwykle widowiskowe warsztaty z zakresu obsługi kelnerskiej. Prowadził je Kierownik Działu Bankietów Hotelu VH, który jest absolwentem naszej szkoły. Uczniowie poznali zasady i sposoby nakrycia stołów na różne typy przyjęć, sposoby i techniki serwowania napojów i dań oraz metody rozwiązywania sytuacji awaryjnych podczas obsługi kelnerskiej. Młodzież z wielkim zaangażowaniem ćwiczyła efektywnie wyglądające serwisy kelnerskie, zwłaszcza synchroniczny serwis „teamowy”. Uczestnicy szkolenia szybko mogli sprawdzić swoje umiejętności, gdyż zostali zatrudnieni przez hotel do obsługi bankietu dla 500 osób.

Trzecie spotkanie, zatytułowane How to delight our Guest zostało zorganizowane 6 listopada. Trener zapoznał uczniów z tematyką codziennego zachwycania Gości, zasadami proaktywności w Hotelu VG oraz profesjonalnego reagowania na skargi Gości. Uczniowie mieli okazję ćwiczyć swoje umiejętności podczas rozwiązywania przykładowych problemów i skarg gości hotelowych.

Za miesiąc – ostatnie w tym okresie spotkanie z trenerami Hotelu Vienna House. Młodzież z klasy patronackiej będzie poznawać sposoby zarządzania i pracy nad sobą.